Türk Kızılay'dan Gazzeli sivillere yardım eli: 12 bin kişilik sıcak yemek dağıtıldı

Gazze'deki yerel ekibi ve gönüllüleriyle yardımları ulaştırmaya çalışan Türk Kızılay, okullara sığınan 1500 aileye gıda kolisi ve 12 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yaptı.

GÜNDEM 03.11.2023, 16:08 Şeyda Gül
Türk Kızılay'dan Gazzeli sivillere yardım eli: 12 bin kişilik sıcak yemek dağıtıldı

İsrail'in saldırıları nedeniyle dünya ile iletişimi kesilen ve gaz stoku biten Gazze’ye yapılan insani yardımlara ilişkin açıklama yapan Türk Kızılay, çatışmalardan etkilenen sivillere sıcak yemek ve gıda ulaştırdıklarını duyurdu. Yemeklerin odun ateşinde pişirilerek okullara sığınan sivillere dağıtıldığı kaydedilen açıklamada, gıda kolisi desteği de sağlandığı bilgisine yer verildi.

Daha fazla yardım girişi için temaslar sürüyor

Bir haftalık gıda stoku kalan Gazze’ye daha fazla yardım girişi olması için temasların devam ettiği vurgulanan açıklamada, Gazze'deki yerel ekip ve gönüllülerle bu hafta okullara sığınan 1500 aileye gıda kolisi verdiklerini belirtti. Türk Kızılay’ından yapılan açıklamada, 12 bin kişilik sıcak yemek dağıtımının gerçekleştirildiği bilgisine yer verildi.

Ayrıca Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye ulaştırılacak yardımların lojistik koordinasyonunda görev almak üzere Mısır'a 4 kişilik Türk Kızılay ekibi görevlendirildiği bilgisi aktarıldı.

Yorumlar (0)