Türk jetlerinden Irak'ın kuzeyine harekat!

Pençe Harekatında Irak'ın Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerine yönelik hava harekatı düzenlendi. PKK'ya ait silah mevzisi, barınak ve sığınakla imha edildi.

Türk jetlerinden Irak'ın kuzeyine harekat!

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerine hava harekatları düzenlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçakları tarafından düzenlenen hava harekatlarında bölücü terör örgütü PKK tarafından sığınak, barınak ve silah mevzisi olarak kullanılan hedefler yerle bir edildi.

Açıklama Milli Savunma Bakanlığından yapıldı. Yapılan yazılı açıklamaya göre Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Avaşin-Basyan bölgelerine Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait Türk savaş uçakları tarafından hava harekatı düzenlendi.

Hava harekatlarında bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristler tarafından silah mevzisi, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler yerle bir edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:08

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER