TSK Kuzey Irak’ı vurdu, yankısı Fransa’dan duyuldu

TSK’nın Kuzey Irak’ta başlattığı terör operasyonu, yüzlerce kilometre ötedeki Fransızları rahatsız etti. Sokağa dökülen terör örgütü yandaşları, gece saatlerinde slogan atarak yürüyüş yaptı.

GÜNDEM 18.04.2022, 11:44 Başak Çetin
TSK Kuzey Irak’ı vurdu, yankısı Fransa’dan duyuldu

Milli Savunma Bakanlığı gece saatlerinde Kuzey Irak’ın Basyan, Avaşin, Zap ve Metina bölgelerinde terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldığını duyurdu. Milli ve yerli araçların kullanıldığı operasyonda ATAK, İHA ve SİHA’lar havadan destek verirken komandolar ve özel kuvvetler de karadan çıkarma yaptı. MSB’nin, “dost ve müttefiklerle” birlikte başlatıldığını duyurduğu operasyonun yankısı ise Fransa’dan geldi.PKK sempatizanları sokağa döküldü

Fransa’nın Marsilya şehrinde sokağa dökülen PKK sempatizanları gece yarısı sloganlar atarak yürüyüş düzenledi. Ellerinde tutuklu elebaşı Öcalan’ın bayrağını bulunduran sempatizanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin operasyonlarına itiraz eden ve PKK’yı öven sloganlar attı. O anları sosyal medya üzerinden paylaşan sempatizanlar bir süre yürüyüş yaptıktan sonra evlerine dağıldı.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur