Trump'tan açıklama!

ABD Başkanı Trump, Türkiye sınırında gerçekleşen yoğun savaşta yer almamanın çok akıllıca olduğunu savundu.

GÜNDEM 13.10.2019, 17:43
Trump'tan açıklama!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye sınırındaki yoğun savaşta yer almamak çok akıllıca." şeklinde konuştu.

Trump, "Bizi Orta Doğu’da 'yanlışlıkla' savaşa sürükleyenler, hala savaşmamız için baskı yapıyor. Onların, ne kadar kötü bir karar verdiklerine dair hiçbir fikri yok. Neden savaş ilanı için talepte bulunmuyorlar?" ifadelerini kullandı.

Trump, iki yıl önce Irak'ın Suriye'nin farklı bölgesinde Kürtler (YPG/PKK) ile savaşa gidecekken birçok insanın kendisinden Irak'a karşı Kürtlerin yanında savaşmalarını istediğini ifade ederek, "Onlara 'hayır' dedim ve Kürtler savaşı iki kez bıraktı. Şimdi de aynı şey Türkiye ile oluyor. Kürtler ve Türkiye uzun yıllardır savaşıyor. Türkiye, PKK'yı tüm terör örgütlerinin en kötüsü olarak görüyor. Başkaları bu savaşa girip, bir tarafın yanında savaşmak isteyebilir. İsteyen savaşabilir!" diye ekledi.

Trump, Suriye'deki durumu yakından takip ettiğini dile getirerek "Sonu gelmeyen savaşlar!" ifadesini paylaşımına ekledi.

 

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu