Terörist PKK'daki tükenişi anlattı

İkna çalışmaları sonucu teslim olan PKK'lı terörist, örgütteki tükenmişlik ve çaresizliğin dayanılmaz boyutlara ulaştığını anlattı.

GÜNDEM 28.07.2019, 17:49
Terörist PKK'daki tükenişi anlattı

Van ilinin Başkale ilçesinde ikna çalışmaları sonucu teslim olan bölücü terör örgütü PKK mensubu bir terörist, teröristler arasında güven sorununun had safhaya ulaştığını anlatarak, örgütteki tükenmişlik ve çaresizliğin dayanılmaz boyutlara geldiğini söyledi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölücü terör örgütü PKK mensuplarının ikna edilerek güvenlik güçlerine teslim olmalarını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bir teröristin daha Başkale kırsalından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Bölücü terör örgütü PKK'dan kaçaran devlete sığınan teröristin ilk ifadesinde, teröristler arasındaki güven sorununun had safhaya ulaştığını anlattığı vurgulandı.

Teslim olan teröristin ifadesinin anlatıldığı Valilik açıklaması şöyle:

"Bölücü terör örgütü PKK mensubu, halk desteğinin azaldığı ve bitme noktasına geldiği düşüncesinin tüm teröristlerde hakim olduğunu, ideolojik anlamda inançlarını büyük oranda yitirdiklerini, sözde Başkale Gücü grubundan 2 teröristin geçen hafta güvenlik güçlerine teslim olmasının kendisini cesaretlendirdiğini, örgütte moralsizlik, tükenmişlik, çaresizliğin dayanılmaz boyuta ulaştığını, bölücü terör örgütü mensuplarının kaçmak için uygun zaman ve zemini kolladıklarını, teslim olmak isteyen teröristlerin vakit geçirmeksizin en yakın güvenlik kuvvetine müracaat etmeleri ya da telefon etme imkanı bulurlarsa 140/155/156'yı aramalarının kendileri için faydalı olacağını ifade etmiştir. Van Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile bölücü terör örgütü mensubu gözaltına alınarak tahkikata başlanılmıştır."

Van Valiliğinin açıklamasında, bölgede halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaların, halkın desteğiyle kararlı bir şekilde yürütüleceğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)
30
az bulutlu