Terör saldırısının düzenlendiği yere Türk bayrağı asıldı

Ankara'da, bu sabah 09.30 sıralarında terör saldırısı düzenlenen İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün giriş kapısının önüne Türk bayrağı asıldı.

GÜNDEM 01.10.2023, 17:23 02.10.2023, 09:31
Terör saldırısının düzenlendiği yere Türk bayrağı asıldı

Bu sabah Ankara Kızılay’daki İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist, bombalı saldırı girişiminde bulunmuş ve olay sorasında çıkan çatışmada 2 emniyet görevlisi hafif şekilde yaralanmıştı.

Yerlikaya, yaralı polis memurlarını ziyaret etti

Yaralı polis memurları Erkan Karataş ile Alim Reis Demirel’in tedavileri Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesinde devam ederken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da polisleri ziyarette bulundu.

Yerlikaya, ziyareti sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve her iki polis memurunun da sağlıklarının iyi olduğunu açıkladı.

Saldırı yerine Türk bayrağı asıldı

Terör saldırısının ardından İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne Türk bayrağı asıldı.

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını tamamladı. Saldırıda emniyet güçleri tarafından başından vurularak etkisiz hale getirilen teröristin cesedinin ise Adli Tıp Kurumuna sevk edildiği öğrenildi.

Terör saldırısına yönelik getirilen yayın yasağı ve erişim engeli kararı ise sürüyor.

Yorumlar (0)