Tanju Özcan'ın yürüyüşü başladı: "Kılıçdaroğlu'nu indireceğim"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'dan Ankara'ya "Adalet ve Değişim Yürüyüşü" başlattı. CHP'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Özcan, yürüyüş öncesi konuştu. Özcan, "Kılıçdaroğlu'nu indirmek için yürüyüşe başlıyorum." dedi.

GÜNDEM 03.07.2023, 16:38 Hakan Öksüz
Tanju Özcan'ın yürüyüşü başladı: "Kılıçdaroğlu'nu indireceğim"

Seçim yenilgisinin ardından istifa etmeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri, CHP'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan oldu. Bolu'dan Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne "Adalet ve Değişim Yürüyüşü" başlatacağını duyuran Tanju Özcan, yola koyuldu.

Bolu Anıtpark'ta yer alan Atatürk anıtına, Atatürk'ün kullandığı Lincoln marka otomobilin benzeriyle gelen Özcan'ı kalabalık bir grup karşıladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. "Maalesef kurduğun cumhuriyete yeteri kadar sahip çıkamadık, özür diliyorum." diyerek Atatürk'ten özür dileyen Özcan, yürüyüş öncesi konuşma yaptı.

"Partiyi Sorosçulara ve badem bıyıklılara peşkeş çekiyorlar"

CHP'nin başarısız kişileri tarafından yönetildiğini kaydeden Özcan, "Atatürk'ün kurduğu bu partinin şu anki yönetimi gaflet içinde. Partiyi Sorosçulara, 10 Aralıkçılara, badem bıyıklılara ve terör sevicilere peşkeş çekmeye uğraşıyorlar. Benim gibi samimi Atatürkçüleri ise ihraç etmeye çalışıyorlar. Yıllar boyunca mobbing yoluyla Atatürkçüleri partiden uzaklaştırmaya çalıştılar. CHP'deki Atatürkçü gömleğin çıkartılıp atılmasını istiyorlar." dedi. 

"Kılıçdaroğlu'nu indirmek için yürüyüşe başlıyorum"

Yürüyüşü yapma nedenini açıklayan Tanju Özcan, "Başarısız olmasına rağmen koltuktan kalkmayan Kılıçdaroğlu'nu indirmek için yürüyüşe başlıyorum. CHP'nin yeniden Atatürkçü çizgiye oturması ve Atatürkçü olduğu için parti ile devletten dışlanan kişiler için bu yürüyüşü yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)