#Susamam ama sen dinleme HDP

Sosyal medyada popülerliği kısa sürede artan "Susamam" isimli klibin şarkıcılarından Rapçi Miraç'ın HDP ve FETÖ ile ilgili Twitter mesajı tartışma konusu oldu.

GÜNDEM 07.09.2019, 23:34 08.09.2019, 11:15
#Susamam ama sen dinleme HDP

Türkiye geçtiğimiz Cuma gününe rapçi Şanışer’in 17 şarkıcıyla birlikte söylediği 14 dakika 54 saniyelik şarkının klibiyle uyandık. Youtube’a yüklenen videonun izlenme sayısı sadece iki günde 12 milyonu geçti. Twitter’da #Susamam etiketi ile en çok konuşulan başlıklar listesinde en üst sırada yer aldı.

Kısa sürede sosyal medyayı sarsan klipte, "çocuk hakları, kadına şiddet, polis şiddeti, faşizm, göçmen ve sığınmacı hakları, hayvan hakları, çarpık kentleşme, rantiyerlik, adalet ve hukuk, işsizlik, nepotizm (akraba ve yakın arkadaşları kayırma), trafik, çevre kirliliği, yandaşlık gibi toplumdaki tartışmalara muhalif bir dille değinildi.

Şarkıyı söyleyen 17 şarkıcı arasında #Sokak etiketini işleyen rapçi Miraç, @MiracOnline adlı Twitter hesabında “SÖYLEMEM GEREKİR. Şarkıda bulunan bir kişi olarak ve tamamen yoksulu, yetimi, mülteciyi, sokağı anlatan biri olarak aşırı uç siyasi kesimlerin, HDP ve FETÖ bağlantılı kişilerin şarkıyı paylaşmasından ve bundan nemalanmasından aşırı rahatsızlık duyduğumu belirtmeliyim” paylaşımında bulundu. 

Rapçi Miraç tartışmalar üzerine “HDP yerine PKK demek daha doğru olacak sanırım, sonuçta HDP hâlâ aktif siyaset yapan bir parti…” paylaşımını yaptıktan kısa süre sonra ilgili mesajlarını Twitter hesabından sildi.

Sosyal medyada tartışmalar halen sürüyor ve #Susamam adlı şarkının muhaliflik ettiği kitlenin kim olduğu Rapçi Miraç'ın Twitter mesajındakine benzer bir dille, doğrudan olacak şekilde açıklama yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu