Soylu'dan "Mazlum Kobani" tepkisi: O da terörist!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Öldürülen El-Bağdadi ne kadar teröristse, Ferhat Şahin de (Mazlum Kobani) o kadar teröristtir." ifadesini kullandı. 

GÜNDEM 28.10.2019, 11:10 28.10.2019, 13:25
Soylu'dan "Mazlum Kobani" tepkisi: O da terörist!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu açılış programında konuşma yaptı.

Soylu, "Öldürülen El-Bağdadi ne kadar teröristse, Ferhat Şahin de (Mazlum Kobani) o kadar teröristtir." dedi. 

"Ferhat Abdi Şahin canidir, katildir"

ABD ve Avrupa'nın terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik tavrına tepki gösteren Soylu, şunları söyledi:

"Bu teröriste karşı kazanılan büyük bir başarıdır. Hala birtakım sıkıntılı işler söz konusudur. Kimse kusura bakmasın, öldürülen el-Bağdadi ne kadar teröristse Ferhat Abdi Şahin de o kadar teröristtir. O kadar açık ve net. Telefonla konuşmak, ona muhatap olmak onun terörist kisvesini üzerinden almaz. Canidir, katildir ve hukuk devleti denilen devletler, bununla muhatap olamazlar. Bu aklı da biz vermedik, Amerika'nın hukukçuları verdi. Bu aklı biz vermedik, Avrupa'nın hukukçuları verdi. Yazıklar olsun."

Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Ne zaman sesiniz çıkacak sizin, neye sesiniz çıkacak? Üç beş Suriyeli memleketinize geldiği zaman mı sesiniz çıkacak? O zaman mı telaş edeceksiniz? O zaman mı Türkiye'nin kapılarını aşındıracaksınız? Yazıklar olsun sizin terörle mücadele, hukukun üstünlüğü anlayışınıza. Yıllarca size bırakılan medeniyet değerlerini nasıl heder ettiğinize yazıklar olsun. Kimse kusura bakmasın biz kendimizin ve bu coğrafyanın kaderini Batı'daki tuzu kuru adamların keyfine bırakamayız."
 

Yorumlar (0)