Soylu'dan kürsüde sert mesaj: Meclis'e girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da düzenlenen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Değerlendirme Çalıştayı’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “TBMM’ye girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz.” ifadelerini kullanan Soylu, KKTC depremi için de geçmiş olsun dileklerini iletti. 

GÜNDEM 11.01.2022, 13:14 12.01.2022, 09:27 Başak Çetin
Soylu'dan kürsüde sert mesaj: Meclis'e girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek bölgesindeki bir otelde düzenlenen Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı’na katıldı. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Soylu, “Terör örgütlerinin bünyesine katmak için çabaladığı kişi sayısı hızla azalıyor. 2020 senesinde 53 kişi terör örgütüne katılırken 2021 senesinde 51 kişi katıldı. Şimdi yeni bir oyun oynadıklarını biliyoruz. Ellerinde 500 kişilik liste var. Bu listeyi de Murat Karayılan ve arkadaşlarının yaptığına dair bilgiler mevcut.” “500 ismi 2022’de dağa kazandırmaya çalışacaklar” 

Soylu: “Ellerindeki bu 500 kişilik listede kirli siyasi yolculuk arkadaşları ve yandaşları mevcut. 2022 senesinde bu isimleri dağa kazandıracaklar. Ülkemiz artık eski Türkiye değil. Artık yemin olsun ki kafanıza çökeceğiz. TBMM’ye girmekle terörist sıfatınız kaybolmuyor. Her adımınızı takip ediyoruz. Bu ülkedeki kardeşliği, barışı ve huzuru bozdurmayacağımızı bilin. Terörle mücadele verilerini göz önüne aldığımızda artık zirve noktadayız. Mücadeleye hızla devam ediyoruz. Bilin ki Murat Karayılan’ın canını da çok yakında alacağız ve Türkiye bayram edecek. Üzülecek olanların da büyük kısmı Meclis’te, onların destekçisi olan kişilerdir.” 
 “Deprem sonrasında herhangi bir olumsuz ihbar gelmedi” 

Soylu: “KKTC, Antalya, Mersin ve pek çok şehirde hissedilen 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Allah’a çok şükür deprem sonrasında herhangi bir olumsuz ihbar gelmedi. Buradan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” 

Yorumlar (0)
-2
parçalı bulutlu