Skandal! Kadın doktorun cinsel içerikli videosunu kullanmışlar

İstanbul’da Arap iş insanlarıyla birlikte yapılması düşünülen 250 milyon dolarlık bir hastane yatırımında çıkan kavga, milyon dolarlık skandalı gün yüzüne çıkardı.

GÜNDEM 26.07.2019, 10:42
Skandal! Kadın doktorun cinsel içerikli videosunu kullanmışlar

İstanbul Gaziosmanpaşa'daki E.T.M. Tıp Merkezi'nin ortakları olan doktorlar G.B., N.S., Ü.G. ve N.G., 250 milyon dolarlık hastane yatırımının üzerine konmak ve gayrı resmi ortakları Kerim G. ve Atilla Y.'yi devreden çıkarmak istedi. Sabah gazetesinden Osman Asiltürk'ün haberine göre, doktorlar G.B., N.S., Ü.G. ve N.G., bir "Bakırköy Cumhuriyet Savcısı"na da istedikleri kararların çıkması için yüzde 5'lik hisse teklif etti. Haklarındaki suç duyurusuna takipsizlik kararı vermesi için savcıya 600 bin TL verdiler. Soruşturmayı yürüten savcı ile tıp merkezinin ortaklarından kadın doktor G.B.'nin cinsel içerikli videosu, adli soruşturmayı etkilemek için kullanıldı.

Videoyu kocası çekmiş!

Kadın ortaklardan doktor G.B.'nin savcı ile olan cinsel ilişkisinin ise, hakkında Cumhuriyet Başsavcılığında terör suçlaması olan eşi tarafından kayda alındığı ortaya çıktı. Cinsel içerikli video, HSK ve Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Sosyal Güvenlik Kurumunu da, müdür A.A.'yla iş birliği yaparak sahte belgelerle milyonlarca lira zarara uğrattılar. A.A.'ya 2 milyon dolar rüşvet verdiler.

"Zekeriya Öz'ün selamı var, üzerlerine fazla gitme"

E.T.M. Tıp Merkezi'nin gayrı resmi ortaklarından Atilla Y. olayı şöyle anlattı:

Bunlar (G.B., N.S., Ü.G. ve N.G.), polis emeklisi H.E. ve TIR şoförü İ.Y.'yi parayla tuttu. Mafya gibi üzerimize saldılar. İ.Y. bizi ölümle tehdit etti. Tüm tehditlerin ses kayıtları var. Görüntülerle de HSK'ya şikâyette bulunduk. Savcı dosyanın Ankara'ya intikal ettiğini öğrenince apar topar takipsizlik verdi. Savcı adam yolladı 'Konuşalım' diye... Daire teklif ettiler. Takipsizlik olayını kapatmamızı istedi. Almanya'daki kuzenim "Bu doktorları sıkıştırmışsın. Zekeriya Öz'ün selamı var, rica etti. Üzerlerine fazla gitme" dedi. Bu olaydan sonra da kuzenimi de şikâyet ettim.

"Şantaj ve yargı görevini etkileme"

İ.Y.'nin şikâyeti üzerine Atilla Y. ve Kerim G. hakkında Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Şantaj ve yargı görevini etkileme' suçundan dava açıldı. Atilla Y. beraat etti. Kerim G. ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hâkim, Kerim G.nin hapis cezasını erteledi.

Yorumlar (0)
22
açık