Siyasilerden 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajları

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yılı dolayısıyla siyasiler ve bakanlar mesaj yayımladı. İşte 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajları…

GÜNDEM 10.11.2023, 09:35 10.11.2023, 09:42 Şeyda Gül
Siyasilerden 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millî Mücadele'nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85'inci yıl dönümünde rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85'inci yılı dolayısıyla mesaj yayımlayan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Atatürk'ü saygıyla andı. Kurtulmuş, “Ruhu şad olsun. Aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizin, vefat eden tüm gazilerimizin makamları ali, mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan paylaşımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85'inci yılında anıldı. Başkanlıktan yapılan açıklamada kuruluşunun 100'üncü yıl dönümüne erişilen Cumhuriyet'in banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yılında saygı ve minnetle yad edildiği kaydedildi. “Büyük fedakarlıklarla bizlere emanet edilen cennet vatanımızı ve değerlerimizi güçlendirerek geleceğe taşımayı, kahraman ecdadımıza ve şanlı tarihimize karşı vefa borcu olarak görüyoruz” denilen anma mesajında, onurlu bir mazinin evlatları olarak bugün bizlere düşenin medeniyet değerlerimizi ihya etmek olduğu vurgulandı. Paylaşımda, “Devletimizin bekası ve milletimizin refahı için var gücümüzle çalışarak ecdadımızın tertemiz mirasını yarınlara taşımaktır” denildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85'inci yılında rahmetle andığını ifade etti. Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimize daima sahip çıkacağımızı dile getiren Bakan Tunç, “Son 21 yılda olduğu gibi ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” notunu düştü.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı

“Cumhuriyetimizin banisi, Millî Mücadelemizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyorum” diyen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Atatürk’ün kurduğun Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımızı belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Ebediyete irtihalinin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle andığını ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Cumhuriyetimizin her kuşağı, onun öncülük ettiği Milli Mücadeleden ilham aldı” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 85. yılında rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyoruz” notunu düştü.

Yorumlar (0)