Sınırda 8 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı harekat bölgelerinde 8 YPG/PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GÜNDEM 06.02.2022, 13:11 07.02.2022, 09:03 Başak Çetin
Sınırda 8 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, teröristlere karşı operasyonların aralıksız devam ettiğini ifade ederek son çatışmalarda toplam 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. “Terörist neredeyse hedefimiz orası” motivasyonuyla hareket eden kahraman komandolar, sınır ötesinde faaliyetlerine devam ediyor. Uzun süre önce başlatılan Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı operasyonlarında bölgeye saldırı hazırlığında olan teröristler ve inleri yok ediliyor.  Sınır ötesi operasyonları 

Ağustos 2016’da başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı, Türkiye-Suriye sınırında ve Kuzey Halep bölgesinde icra ediliyor. Ekim 2019’da başlatılan Barış Pınarı Harekatı ise Türkiye-Suriye sınırında Haseke, Rakka ve Halep’te icra ediliyor. Senelerdir devam eden harekatlar kapsamında bölgede yüzlerce terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlara dönem dönem Milli İstihbarat Teşkilatı da destek veriyor. 

Yorumlar (0)
29
az bulutlu