Silivri'de koronalı mahkûm sayısı açıkladı

Silivri Cezaevi'nde bir mahkum koronavirüsten hayatını kaybetti. Tüm hükümlü ve tutukluya yapılan Covid-19 (yeni tip koronavirüs) testlerinden 82'si pozitif çıktı.

GÜNDEM 22.05.2020, 16:07
Silivri'de koronalı mahkûm sayısı açıkladı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları'nda bulunan tutuklu/ hükümlülerden 82'sinin Covid-19 (yeni tip koronavirüs) testinin pozitif çıktığını, kronik hastalığı bulunan bir hükümlünün de yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Silivri Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlülerin 44'ünün Covid-19 testinin pozitif çıktığı ve tedavilerinin devam ettiğine yönelik 8 Mayıs'ta kamuoyu bilgilendirmesinin yapıldığı anımsatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasında, bu tarihten itibaren kurumda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde rutin aralıklarla filyasyon çalışması yapıldığı kaydedilerek, şöyle denildi:

"Bugün itibarıyla Silivri 7 No'lu L Tipi Cezaevi'nde 47, Silivri 8 No'lu L Tipi Cezaevi'nde 35 olmak üzere, Kovid-19 vaka sayısı 82'dir. Ayrıca tüberküloz, verem gibi kronik akciğer hastalıkları bulunan bir hükümlü, 7 Mayıs'ta sağlık kurumuna sevk edilmiş, aynı tarihte Kovid-19 testinin negatif olduğu anlaşılmış olup tedavi sürecinde testi pozitife dönmüş ve hastanede yoğun bakımdaki tedavisi devam ettiği sırada 21 Mayıs'ta saat 17.45'te hayatını kaybetmiştir."

Şu an itibarıyla tedavi süreci devam eden 82 tutuklu/hükümlünün genel sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi paylaşılan açıklama şöyle sonlandırıldı:

"Bu kişilerden hiçbir semptom göstermeyen 72 tutuklu/hükümlü doktor kontrolünde kendilerine ayrılan izole bir bölümde, 10'u da sağlık kurumlarında tedavi edilmektedir. Aileleri, tedavi süreçleri hakkında bilgilendirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
18
açık