Silivri'de 44 kişi koronaya yakalandı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda 44 tutuklu/hükümlünün yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını, hastaların genel sağlık durumlarının iyi olduğunu duyurdu.

GÜNDEM 08.05.2020, 15:45 08.05.2020, 15:48
Silivri'de 44 kişi koronaya yakalandı!

Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda 44 tutuklu/hükümlünün yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı. 

Konuya ilişkin açıklama Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından geldi. 

Açıklamada, Silivri Ceza İnfaz Kurumu 7 numaralı L tipi Cezaevi'nde yeni tip koronavirüs (Covid-19) semptomları gözlemlenen ve hemen ardından sağlık kurumuna gönderilen 2 tutuklu/hükümlüye uygulana testlerin pozitif çıktığı belirtilerek, İl Sağlık Müdürlüğü ile koordinasyon halinde iki şahısla temasta ettiği öngörülen tutuklu/hükümlüler üzerinde kapsamlı bir filyasyon çalışması gerçekleştirildiği, testlerde 42 tutuklu/hükümlüde daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiği bildirildi. 

"Covid-19 tanısı konulan 44 tutuklu/hükümlünün genel sağlık durumları iyi"

Hemen odalarından çıkarılarak izole edilen tutuklu/hükümlülerin, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Kampüs Devlet Hastanesi'ne gönderildiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Uzman doktorlar tarafından yapılan muayene, tetkik ve testlerin sonucunda herhangi bir semptom göstermeyen 40 tutuklu/hükümlünün tedavi ve takibinin, kurumda belirlenen izolasyon alanında doktor gözetiminde yapılmasına karar verilmiştir.

Diğer 2 tutuklu/hükümlünün tedavisine ise bir süre daha hastane ortamında devam edilecektir. Hastanede tedavisi süren ilk 2 vaka da dâhil edildiğinde; Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda Covid-19 tanısı konulan 44 tutuklu/hükümlünün genel sağlık durumları iyidir. Bu hassas süreç şeffaflıkla yürütülmekte olup tedavisi devam eden her bir tutuklu/hükümlünün ailesi bilgilendirilmiştir."

Yorumlar (0)
27
açık