Silivri Cezaevi'nin adı değişecek mi?

Bazı internet sitelerinde, Silivri Cezaevi'nin isminin "Kınalı Cezaevi" olarak değiştirileceği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapıldı. İçişleri Bakanlığı, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Silivri Cezaevi'nin adı değişecek mi?

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Silivri Cezaevi'nin isminin "Kınalı Cezaevi" olarak değiştirileceğini söylediği yönündeki haberlerin, gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, Bakan Soylu'un Silivri'de muhtarlarla yaptığı bir toplantıda, muhtarlarca cezaevinin isminin değiştirilmesi yönünde bir talepte bulunulduğu ifade edildi.

Soylu'nun muhtarlardan gelen isim değişikliği isteğini, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e ilettiği, mahalle muhtarlarından gelen talebin iletilmesinin dışında, Silivri Cezaevi'nin isminin değiştirileceği ile ilgili bir ifadesinin olmadığı aktarıldı.

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER