Silah kazası sonucu bir asker şehit düştü

MSB (Milli Savunma Bakanlığı), Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı Operasyonu bölgesinde yaşanan silah kazası neticesinde Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek'in şehit düştüğünü bildirdi.

GÜNDEM 05.11.2023, 20:01 06.11.2023, 12:11 topcu
Silah kazası sonucu bir asker şehit düştü

Zeytin Dalı Operasyon bölgesinde silah kazası neticesinde bir asker şehit düştü. 

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen açıklamada, şu ifadeler paylaşıldı:

"Zeytin Dalı Operasyon bölgesinde yer alan bir üs bölgemizde yaşanan silah kazası neticesinde Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek yaralanarak ivedilikle hastaneye nakledilmiş fakat gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit düşmüştür. Bizleri derin bir üzüntü ve acıya boğan bu hadisede yaşamını yitiren aziz şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine, TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ile asil Türk milletine sabır ve başsağlığı temenni ederiz."Yaşar Güler'den taziye mesajı

Milli Savunma Bakanı Güler, Piyade Sözleşmeli Er Onur Özbek için MSB'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı taziye mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 5 Kasım 2023 Pazar günü şehit düşmüştür. Kahraman şehidimize MSB üyeleri ve şahsım adına Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve asil Türk milletine sabır ve başsağlığı temenni ederim." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)