Sigara almaya gidiyorum dedi, 9 gün sonra ölü bulundu

Eskişehir’de 26 şubat sabahı bulunduğu eğlence mekanından sigara almak için ayrılan ve kendisinden 9 gündür haber alınamayan şahıs sulama kanalında ölü olarak bulundu.

GÜNDEM 06.03.2022, 16:35 07.03.2022, 16:15 Tayfur Bal
Sigara almaya gidiyorum dedi, 9 gün sonra ölü bulundu

Eskişehir’de meydana gelen olayda 26 Şubat 2022 tarihinde sabah saatlerinde arkadaşları ile gittiği eğlence mekanında ayrılıp sigara almaya giden Göktuğ Certel’den haber alınamadı. Certel’in ayrılırken yanına araba anahtarını ve cep telefonunu almadığı öğrenildi. Yakınları iki günlük arayışın ardından bir sonuç bulamayınca yetkililere başvuru yaptı. Polis ekipleri Certel’in eğlence mekanından çıkış görüntülerini ve devamında gittiği yerlerdeki kent kameralarını inceledi. Polis ekipleri Certel’in son olarak Eskişehir – Mihalgazi yolu üzerinde görüntülendiğini tespit etti.

Sulama kanalında ölü cesedi bulundu

Kayıp şahsın bulunması için bölgede sulama kanalları başta olmak üzere arama çalışmaları gerçekleştirildi. Arama çalışmalarına jandarma ve polisin yanı sıra İHH, OBAK, DAK, AKUT ve AFAD da katıldı. Bölge ayrıca havadan dronlarla ve köpeklerle de incelendi. Eskişehir yolu üzerinde yer alan bir sulama kanalında cesede rastlayan vatandaşlar ise durumu yetkililere bildirdi. Olay tarafına gelen ekipler tarafından ceset sulama kanalından çıkarıldı. Olay yerinde gerçekleştirilen incelemenin ardından ölü bedenin 26 Şubat sabahı eğlence mekanından çıkmasının ardından haber alınamayan Göktuğ Certel’e ait olduğu belirlendi.

ESOGÜ Hastanesi morguna kaldırıldı

Ceset olay yerinde gerçekleştirilen incelemenin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki morga kaldırıldı. Bölgede hayvancılık işleri ile meşgul olan ve arkadaşları ile gezdiği bir sırada cesede rastlayan Nihat Özdenci şu açıklamalarda bulundu:

“Şahsın kayıp olduğunu ve arandığını biliyordu. Burada da bir arama gerçekleştirilmişti. Sabah buradan geçerken yanımda bulunan arkadaşım cesedi fark etti ve ardından jandarma yetkililerine haber verdik.”

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu