SICAK GELİŞME... 600 terörist firar etti!

Güvenlik kaynakları, Fırat'ın doğusunda PKK/PYG'yi destekleyen Arapların desteğini çektiklerini, 600 teröristin firar ettiğini açıkladı.

GÜNDEM 17.10.2019, 14:02 17.10.2019, 14:29
SICAK GELİŞME... 600 terörist firar etti!

Güvenlik kaynakları, Fırat'ın doğusunda terör örgütü ile hareket eden Arapların büyük bölümünün örgüte olan desteğini çekmeye başladığını açıkladı. Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği tespit edilirken, Silahlı Kuvvetlere teslim olan terörist sayısı da 40'ı geçti. Öte yandan terör örgütü PKK-YPG'nin Haseke'de eylem yaptırarak, "DEAŞ geri döndü" algısı oluşturmaya çalıştığına dair duyumlar alındı.

Teslim olan terörist sayısı 40'ı geçti

Fırat'ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı'nın bölücü terör örgütü PKK/YPG'de moral bozukluğu ve çözülmeye sebep olduğu, Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına teslim olan terörist sayısının da 40'ı geçtiği bildirildi.

Araplar desteğini çekti

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Fırat'ın doğusunda terör örgütü ile hareket eden Arapların büyük bölümünün bölücü terör örgütüne olan desteğini çekmeye başladığı belirlendi.

"DEAŞ geri döndü" algısı

Diğer taraftan, bölücü terör örgütü PKK/YPG'nin, Haseke'de eylem yaptırarak, "DEAŞ geri döndü" algısı oluşturmaya çalıştığına dair duyumlar geliyor.

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu