Sendika başkanının lüks aracı şaşkınlığa uğrattı

TÜRK-İŞ'e bağlı TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin’in Volvo S90 marka lüks makam aracı işçilerden tepki görmesine neden oldu. Makam aracını gören işçiler, Çetin'e "Maaşınız ne kadar?" diye sorsa da yanıt alamadı.

GÜNDEM 16.10.2019, 14:02
Sendika başkanının lüks aracı şaşkınlığa uğrattı

Bursa İPEKİŞ’te çalışan 110 işçi, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (TÜRK-İŞ) bağlı TEKSİF sendikasından ayrıldı. TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin, sendikadan ayrılan işçileri ikna etmek amacıyla Bursa İPEKİŞ fabrikasına geldi. Çetin’in kullandığı Volvo S90 lüks makam aracını gören işçiler şaşkınlığa uğrayarak tepki gösterdi.

Ayrıldıkları sendikaya geri dönmeyeceklerini ifade eden işçiler, Çetin’e "Maaşınız ne kadar?" diye sorsa da yanıt alamadı.

"Standart ölçülerde bir otomobil"

TEKSİF Bursa Şubesi Başkanı Nihat Şeker, Volvo marka otomobilin sendikaya ait olduğunu kaydederek, "Sanıldığı gibi lüks denilen Volvo marka makam otomobil öyle milyonluk değere sahip bir araç değil. Standart ölçülerde bir otomobil. Bu tür makam araçları diğer sendikalarda da var." diye konuştu.

"Bunlar mı işçilerin haklarını koruyacak?"

TEKSİF Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sebahattin Çetin'in Volvo S90 lüks makam aracı, sosyal medyayı da karıştırdı. Vatandaşlar, "Bunlar mı işçilerin haklarını koruyacak?" diyerek tepkilerini gösterdi.

Sendika başkanlarının lüks araçları

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Dursun'un, piyasa değeri yaklaşık 800 bin lira olan Audi A6 aracı almasının ardından Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin de süper lüks makam aracı büyük tepkilere yol açmıştı. 

Değirmenci, değeri yaklaşık 1,8 milyon lira olan BMW 7.40 LD Drive model araç almıştı.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu