Şehit Muammer Yiğit, Tokat Turhal’da son yolculuğuna uğurlandı 

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Muammer Yiğit, memleketi Tokat’ta son yolculuğuna uğurlandı. 

GÜNDEM 08.09.2021, 16:54 09.09.2021, 10:07
Şehit Muammer Yiğit, Tokat Turhal’da son yolculuğuna uğurlandı 

Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde şehit düşen 31 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Muammer Yiğit’in cenazesi memleketi Tokat’ın Turhal ilçesine getirildi. Turhan Devlet Hastanesi morgunda bekletilen naaş, şehidin Yunus Emre mahallesindeki baba evine sevk edildi. Burada sevenleriyle son kez vedalaşan Yiğit’in Türk bayrağına sarılı tabutu, Turhal Belediyesi önünde hazırlanan alana getirildi. 

Belediye önünde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin babası Hüseyin, annesi Fatma, eşi Özlem ve akrabaları ile sevenleri gözyaşlarına boğulurken şehidin 7 aylık oğlu Melih ise babasının tabutuna son kez dokundu. Cenaze töreni siyasileri bir araya getirdi 

Cenaze törenine yüzlerce kişi katıldı. Şehidin ailesinin, sevenlerinin ve mahallelinin katıldığı cenaze töreninde Adalet Bakanı Yardımcısı Uğurhan Kuş, Tokat Valisi Ozan Balcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve askeri erkan da yer aldı. 
 

Yorumlar (0)
16
açık