Şehit edilen Muhammed bebek saldırı esnasında uyuyormuş

Muhammed bebeğin saldırı esnasında uyuduğu öğrenildi.

GÜNDEM 13.10.2019, 17:13
Şehit edilen Muhammed bebek saldırı esnasında uyuyormuş

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde gerçekleşen ve YPG/PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen roketatarlı ve havanlı saldırılarda vefat eden 9 aylık Muhammed Omar'ın saldırı sırasında uyuduğu bildirildi.

Muhammed'in vefat ettiği havanlı saldırıda, büyük kardeşleri Hale ve Yasmin ağır yaralanma yaşadı. Tedavileri kaldırıldıkları Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürüyor.

Saldırıda 9 aylık Muhammed Omar'ın YPG/PKK terör örgütünü tarafından öldürülmesi, terör örgütünün acımasız yüzünü dünya kamuoyuna göstermesini sağladı.

Omar'ın babası Muhammed Hani, terör örgütü YPG/PKK'yı kınadı ve şöyle konuştu:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bizi ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu ve ziyaret sırasında beni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuşturdu. Cumhurbaşkanımız bana telefonda 'Omar'ın intikamının alınacağı ve kanının yerde kalmayacağının' sözünü verdi ve bunu hızlandırdıklarını da söyledi. Tüm devlet birimlerimiz olayın yaşandığı andan itibaren hep yanımızda oldu, hepsinden Allah razı olsun. İnşallah bu operasyon başarıyla tamamlanır ve terör örgütüne son verilir. Allah YPG/PKK terör örgütüne fırsat vermesin, onların sonunu getirsin. Bu teröristler toprakları elimizden zorla aldı."

Hani, kızları Hale ve Yasmin'in bir an önce iyileşmesini temenni ederek, "Topraklarımız terör örgütünden temizlenir ve güvenli bölge oluşturulursa vatanımıza döneriz. Bize desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm devlet yetkililerine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Anne Fatina Hadbe ise, tedavileri süren kızlarının iyileşmesini beklediklerini anlattı ve "Olay günü oğlum Muhammed Omar'ı uyutmuştum, kızlarım Hale ve Yasmin ise aynı odada oynuyordu. Bir anda evimizden sesler ve dumanlar yükselmeye başladı. Odaya geldiğimde Muhammed Omar'ın bir tarafta, kızların ise bir tarafta yattığını gördüm. Hemen çocuklarımı alarak hastaneye götürdüler. Bir annenin yüreği nasıl hissederse ben de aynı şeyleri hissettim ve yüreğim yandı. YPG/PKK terör örgütü oğlumu şehit etti, kızlarımı yaraladı, evimizi yıktı. Allah bu terör örgütünü kahretsin, Rabb'im bunları muvaffak etmesin, Allah'ın laneti üzerilerine olsun. Kızlarım hastanede tedavi görüyor, onlarla çok iyi ilgileniyorlar. İnşallah sağlıklarına kavuşurlarsa bir nebze de olsa teselli olurum. Allah Türk ordusunu korusun. İnşallah bu topraklar terörden temizlenir ve huzura kavuşuruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Tüm destekler veriliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, Muhammed Omar'ın şehit edilmesi ve 2 ablasının yaralanmasının ardından Bakanlık olarak aileye destek verdiklerini belirtti.

Bilici, "Şehidin ailesine desteğimizi ilk andan itibaren verdik ve vermeye devam ediyoruz. Ailenin hastanede tedavi gören 2 kızının sağlıklarına kavuşması için gerekli her şey yapılıyor. İhtiyacı olan tüm insanlarımıza devletimizin şefkatli elini uzatmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz." ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur