Şehit askerler için taziye mesajları

MSB'nin (Milli Savunma Bakanlığı) Kuzey Irak'taki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma neticesinde altı askerin şehit düştüğünü ve bir askerin yaralandığını duyurmasının akabinde siyasilerden peş peşe başsağlığı mesajları geldi.

GÜNDEM 23.12.2023, 21:33 25.12.2023, 09:27
Şehit askerler için taziye mesajları

Altı askerin şehit olmasının akabinde siyasilerden art arda başsağlığı mesajları geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, ailelerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum. Şehitlerimizin makamları ali, mekanları cennet, ruhu şad olsun. Bölücü alçaklardan döktükleri kanların hesabı misliyle sorulmuştur ve sorulmaktadır. Terörü kaynağında bitirme stratejimizi uygulamaya son terörist de etkisiz hale getirilinceye değin kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye, her ne pahasına olursa olsun Suriye veyahut Irak'ın kuzeyinde bir terör yapılanmasına izin vermeyecektir. Emperyalistlere taşeronluk yapan bu kiralık katil sürüleriyle mücadelemizden asla geri adım atmayız. Hem bölücü örgütü destekleyenler hem de eli kanlı caniler bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını anlayacaklardır. Hudutlarımız dışında ve içinde teröristlere nefes aldırmayan bütün kolluk kuvvetlerimize yüce Allah'tan muvaffakiyetler niyaz ediyorum. Allah askerlerimizi muzaffer eylesin.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Kahraman askerlerimizin kabirleri nur, makamları ali, mekanları cennet olsun. Devletimizin, huzurumuza, vatanımıza, birliğimize kasteden hainlere hak ettikleri yanıtı vereceğinden, Türkiye üzerine hain planlar kuranların kirli heveslerini kursaklarında bırakacağından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine sabır temenni ediyorum. Yaralı askerimize de Allah'tan şifalar temenni ediyorum. Türkiye'nin başı sağ olsun.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Şehadete eren askerlerimize Allah'tan rahmet, şehit ailelerine ve aziz Türk milletine başsağlığı, yaralanan askerimize acil şifa temenni ediyorum. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet temenni ediyorum. Şehitlerimizin sevdiklerine, ailelerine ve bütün milletimize başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Unutulmamalıdır ki hiçbir hain saldırı ülkemizin beraberliğini ve birliğini sarsamayacak, teröristlerin ve hamilerinin karanlık planları Türkiye'nin kararlığını ve iradesini aşamayacaktır. Türkiye olarak hem hudutlarımız içinde hem de dışında terörün her türlüsüne karşı mücadelemize cesaret ve azimle devam edeceğiz.

Siyasi parti liderlerinden şehit askerler için başsağlığı mesajı

CHP lideri Özgür Özel: Dün aldığımız acı haberin akabinde bugün bir defa daha kahrolduk. Şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı temenni ediyorum. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener: Dün akşam saatlerinde yüreğimize düşen ateşe bugün bir kor daha eklendi ve ne yazık ki bir acı haber daha aldık. Altı kahraman askerimizi daha teröre şehit verdik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum. Evlatlarımızın ruhu şad, mekanı cennet olsun. Bugün 85 milyon Türk milleti olarak yaralıyız fakat yaramızı deşmeye çalışan hainlerin heveslerini kursaklarında bırakmakta da kararlıyız. Duyması gereken her kim varsa duysun, varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu: Şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına, ailelerine ve Türk milletine sabır temenni ediyorum. Allah hudutlarımızda teröre karşı mücadele eden bütün vatan evlatlarımızı bize bağışlasın.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu: Şehit askerlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine sabır ve başsağlığı temenni ediyorum. Yaralı askere de acil şifa temenni ediyorum. Şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun." ifadesini kullandı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan: Şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine sabır temenni ediyorum. Başımız sağ olsun. Yaralı askerimizin bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyorum. 

Yorumlar (0)