Seçil Erzan kıdem ve ihbar tazminatının peşine düştü

Kurduğu sözde özel fon aracılığıyla çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Seçil Erzan, çalıştığı eski bankaya tazminat açma hazırlığına girdi.

GÜNDEM 23.06.2024, 17:53 Şeyda Gül
Seçil Erzan kıdem ve ihbar tazminatının peşine düştü

Eski şube müdürü Seçil Erzan’ın, ünlü futbolcuların da aralarında bulunduğu 29 kişiyi sözde “özel fon” kurarak dolandırması sebebiyle kanuna aykırı davrandığı gerekçesiyle iş akdinin sonlandırılmıştı. Tazminatını alamayan Erzan’ın ödenmediği iddia ederek bankaya dava açmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Hürriyet’in aktardığı haberde, Erzan’ın şube müdürü olarak çalıştığı dönemlerde kıdem ve ihbar tazminatlarının ödenmesini istediği aktarıldı.

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Seçil Erzan'ın, bir bankanın Levent'teki şubesinde müdür olarak çalıştığı ve müşteki Bülent Çeviker'den kişisel güven ilişkisine dayalı 2 milyon dolar alarak yüksek kar vaadiyle yeniden kendisine iade edeceğini bildirdiği kaydediliyor. Müşteki Çeviker'e para karşılığında yazılı evrak verildiği, ancak daha sonra Çeviker'in Erzan'a ulaşmaya çalışsa da ulaşamadığı, durumu bankaya bildirdiği, banka tarafından araştırma yapıldığı, Erzan hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edilen iddianamede, sanık Erzan'ın bu yöntemle futbolcular, iş insanları ve çeşitli meslek gruplarından müştekilere, yüksek kar getirisi olan güvenilir bir fon bulunduğunu ve yine kamuoyunda tanınan Fatih Terim ve Hakan Ateş gibi isimlerin bu fona dahil olduğunu söyleyerek, müştekileri bu fona para yatırmaya ikna ettiği anlatılan iddianamede, gerçekte ise böyle bir fonun hiç olmadığının tespit edildiği ifade ediliyor.

İddianamede, Erzan'ın, müştekilerin verdiği paralara ilişkin sahte belgeler oluşturup, bu belgelere bankanın kaşesini ve ıslak imzasını atıp müştekilere teslim ettiği ve dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği kaydediliyor.

Yorumlar (0)