Şanlıurfa ve Mardin'e ateş düştü: 6 şehit, 68 yaralı

Terör örgütleri tarafından atılan havan mermileri nedeniyle şimdiye kadar 6 şehit verildi, 68 kişinin yaralı olduğu belirtildi.

GÜNDEM 10.10.2019, 20:25
Şanlıurfa ve Mardin'e ateş düştü: 6 şehit, 68 yaralı

TSK'nın Suriye'nin kuzeydoğusunda terör hedeflerini yok etmek için dün başlattığı harekat devam ediyor.

Terör örgütlerinin sınırın ötesinden gönderdiği havan topları Şanlıurfa'nın Akçakale, Ceylanpınar ile Mardin'in Nusaybin ilçelerine düştü. 

Şanlıurfa Valiliği, saldırılarda biri bebek 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 46 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, "09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." denildi.

Mardin Valiliği'nden gelen açıklamada "Suriye'nin Kamışlı kentinden Nusaybin ilçemize teröristler tarafından yapılan saldırılar sonucu 2 vatandaşımız şehit oldu, 24 vatandaşımız yaralandı" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
25
açık