Sabah İçişleri, akşam MSB vurdu: 9 ex!

Irak'ın kuzeyinde, bölücü terör örgütü PKK mensubu 4 terörist bir daha hainlik yapamayacak duruma getirildi. Sabah da İçişleri "3'ü renkli, 2'si renksiz toplam 5 leş" müjdesi vermişti.

GÜNDEM 30.08.2020, 18:26
Sabah İçişleri, akşam MSB vurdu: 9 ex!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sabah saatlerinde 1'i turuncu, 2'si gri toplam 5 teröristin "bir daha asla bu topraklara ihanet edemeyecek duruma getirildiğini" müjdelemesinin ardından bir müjde de Millî Savunma Bakanlığından geldi.

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) Irak'ın kuzeyinde yer alan Zap bölgesinde, Türkiye'ye karşı eylem hazırlığı yaptıkları tespit edilen bölücü terör örgütü PKK mensubu 4 alçak teröristin, hava harekatı düzenlenerek etkisiz duruma getirildiği bilgisini paylaştı.

MSB'den (Millî Savunma Bakanlığı) yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların kararlılıkla devam ettirildiği vurgulandı.

Millî Savunma Bakanlığının açıklamasında, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde keşif ve gözetleme araçlarıyla yerleri saptanan ve eylem hazırlığı yaptıkları görüntülenen bölücü terör örgütü PKK mensubu 4 hain teröristin gerçekleştirilen hava harekatıyla bir daha eylem yapamaz duruma getirildiği belirtildi.

Millî Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK'nın Türkiye gündeminden çıkıncaya, son terörist indirilinceye ya da teslim oluncaya kadar operasyonların kesintisiz, kararlı ve güçlenerek devam edeceğinin altını çizdi.

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu