Rus gazeteci açıkladı: Yasak kalkınca Ruslar, Türkiye'ye akın edecek!

Rus gazeteci Maria Gladkikh, Rusya Ulaştırma Bakanlığı'na göre iç hatlarda Haziran ayında, dış hatlarda ise Temmuz ayında da uçuşların başlamasının beklendiğini kaydederek, "Pazar açılırsa ilk tercih Türkiye olacak." dedi. 

GÜNDEM 20.05.2020, 11:52
Rus gazeteci açıkladı: Yasak kalkınca Ruslar, Türkiye'ye akın edecek!

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) en çok etkilediği ülkelerden biri de Rusya oldu. Ülkede şu ana kadar tespit edilen vaka sayısı 300 bine dayandı. Can kayıplarının da arttığı ülkede bir dizi önlem alındı.

Rusya genelinde yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı sıkı önlemler uygulanırken, diğer yandan da normalleşme süreci için planlar yapılıyor.

Rus gazeteci Maria Gladkikh, CNN Türk canlı yayınına bağlanarak, ülkede gelinen son duruma ilişkin bilgi verdi. 

Rus gazeteci Gladkikh, "5,5 milyondan fazla test yapıldı. Vaka sayısının açıklanandan daha fazla olduğu söyleniyor. Rusya'daki ölümlerin istatistiklerden yüzde 70 daha fazla olabileceği tartışılıyor." ifadelerini kullandı. 

"Pazar açılırsa ilk tercih Türkiye olacak"

Turizmle paranın dışarı gitmemesi için uğraşacaklarını belirten Gladkikh, "Ağustos gibi hareket başlar gibime geliyor. Pazar açılırsa ilk tercih Türkiye olacak. Geç açılırsa Rusya'da sezon daha da uzayacak. Rusya Ulaştırma Bakanlığı'na göre iç hatlarda haziranda, dış hatlarda temmuzda uçuşların başlaması bekleniyor. Ama bu sadece bir beklenti." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
16
açık