RTÜK'ten Barış Pınarı uyarısı!

RTÜK, Barış Pınarı Harekatı süresince yapılan haberler konusunda hassas olunması uyarısında bulundu.

GÜNDEM 10.10.2019, 21:48 11.10.2019, 01:18
RTÜK'ten Barış Pınarı uyarısı!

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, TSK'nın başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili, "Daha öncekilerde olduğu gibi zaferle taçlanacağından hiç şüphemiz olmayan kahraman ordumuzun harekatı esnasında, internet mecrası da dahil olmak üzere yapılan radyo ve televizyon yayınlarına ilişkin bazı noktalara dikkatleri çekmek ve uyarılarda bulunmayı gereklilik görüyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Radyo ve Televizyon Üst Kurulu olarak medya hizmet sağlayıcı kuruluşlarımızı Barış Pınarı Harekatı boyunca yapılan haberler hususunda hassas davranmaya davet ediyoruz. Türk milletinin ve şanlı Türk ordusunun moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyecek, terörün amacına hizmet eden eksik ya da yalan ve taraflı bilgilerle vatandaşlarımızı yanlış yönlendirebilecek yayınlar konusunda asla müsamahamız olmayacaktır."

"RTÜK olarak terör yayınlarıyla mücadelemizi aksatmadan sürdürüyoruz. Barış Pınarı Harekatı'nın aleyhinde, karalayıcı nitelikte, terör örgütü desteğiyle yurt dışı kaynaklı bölücü ve yıkıcı yayınlar hızlıca tespit edilerek devletin diğer ilgili kurumlarıyla iş birliği içinde susturulmaktadır."

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu