Polat çiftinin ifadeleri ortaya çıktı: O soru karşısında hüngür hüngür ağladı!

Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ın şirketlerine yönelik başlatılan soruşturmada 4 gün süren ifade alma işlemleri sona erdi. Polat çiftinin de aralarında yer aldığı 18 kişi adliyeye sevk edildi. Polat çiftinin emniyette verdiği ifadeler ortaya çıktı. Bir soruya yanıt veremeyen Dilan Polat'ın gözyaşlarına boğulduğu öğrenildi.

GÜNDEM 04.11.2023, 09:42 04.11.2023, 16:37 Hakan Öksüz
Polat çiftinin ifadeleri ortaya çıktı: O soru karşısında hüngür hüngür ağladı!

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile eşi Engin Polat'ın şirketlerine yönelik başlatılan soruşturma, son haftalarda Türkiye gündeminden düşmüyor. Soruşturma kapsamında Polat çiftinin de aralarında olduğu 18 kişi adliyeye getirildi. 

Mali bürodaki işlemleri sona erdi

6 ilde yapılan operasyonlar sonucu yakalanan 18 kişinin İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri sona erdi. Şüphelilerin, Kartal'da yer alan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na gönderildiği bildirildi. 

Dilan Polat'a 26 sayfa soru yöneltildi

Edinilen bilgilere göre ifade alma işlemleri 4 gün sürdü. Dilan Polat'a 26 sayfa soru sorulurken eşi Engin Polat'a 40 sayfa soru yöneltildi.

Dilan Polat: "Aylık gelirim 150-200 bin lira"

Polat çiftinin emniyetteki ifadeleri de ortaya çıktı. Şirketlerin işleyişiyle ilgilenen kişilerin eşi Engin Polat ile muhasebeci olduğunu belirten Dilan Polat, "Aylık gelirim yaklaşık 150-200 bin lira. Çocukların okulu nedeniyle adres değişikliği yaptık." dedi. 

Soruyu cevaplayamayan Dilan Polat ağladı

Polislerin, "Başka okula nakil gerçekleşmedi, bunun nedeni ne?" sorusuna yanıt veremeyen Dilan Polat'ın ağladığı belirtildi. Öte yandan Dilan Polat'ın, "Belirttiğiniz aylık gelirle bu mal varlığına nasıl ulaştınız?" sorusunu da cevapsız bıraktığı kaydedildi.

"Para aklama ve yolsuzluk yok" diyen Engin Polat, o soruya yanıt bulamadı

Yolsuzluk yapmadıklarını öne süren Engin Polat'ın ise, "Para aklamadık. Bütün gelirlerimiz, yasal ticari ilişkilerimizden geliyor. Daha önceki şirketimiz iflas etti ama baştan başlayıp başarılı olduk." dedi. Engin Polat'ın, eşi Dilan Polat'a da yöneltilen, "Bu aylık gelirle bu mal varlığını nasıl yaptınız?" sorusuna yanıt veremediği bildirildi.

Sözde ticaret karşılığı sahte fatura!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan raporda yer alan, "Aile bireylerine 3 firmadan sahte fatura kesildi. Sözde ticaret karşılığında kesilen bu faturalar üzerinde 200 milyon liralık para girişi sağlandı." bilgisi de Engin Polat'a soruldu. Bu ticaretin "3 firmadan ürün alma karşılığında" gerçekleştiğini öne süren Engin Polat, hakkındaki yolsuzluk iddialarını reddetti.

Dilan Polat'ın büyük kız kardeşi Sinem Sıla Doğu

Yorumlar (0)