Polat çiftine bir tutuklama daha

İstanbul Bahçeşehir'de yer alan bir güzellik merkezinin kurşunlanmasına dair tahkikat çerçevesinde, Engin Polat, babası Sezgin Polat ve karısı Dilan Polat hakkında, 'silahlı saldırıya azmettirme' suçu gerekçesiyle tutuklama kararı verildi.

GÜNDEM 14.11.2023, 18:17 topcu
Polat çiftine bir tutuklama daha

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Bahçeşehir 1'inci Kısım Doğa Parkı'nda yer alan Banu Parlak'a ait bir güzellik merkezinin 1 Ekim 2023 saat 02.00 ve 04.30 sularında motosikletli şüpheliler tarafından kurşunlanmasına dair yürütülen tahkikat devam ediyor. 

Tahkikat çerçevesinde başka suçtan Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olan zanlılar, ifadelerinin alınması üzerine kolluk güçlerinin eşliğinde Küçükçekmece Adliyesine getirildi.

Savcılık tarafından ifadeleri alınan üç zanlı, 'birden çok kişi tarafından beraberce silahla tehdit suçuna azmettirme' suçu gerekçesiyle tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. 

Nöbetçi Küçükçekmece Sulh Ceza Hakimliği, zanlılar Sezgin, Engin ve Dilan Polat'ın bahse konu suçtan tutuklanmalarına karar verdi.Hadisenin geçmişi

Bahçeşehir 1'inci Kısım Doğa Parkı'nda yer alan Parlak'a ait bir güzellik merkezine 1 Ekim 2023'te gelen motosikletli zanlılar saat 02.00 ve 04.30 sularında iş yerine iki defa silahla ateş etmişti. Camına beş kurşun isabet eden iş yerinde hasar meydana gelmişti. 

Hadise ile ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan tahkikat çerçevesinde, 5 Ekim 2023'te gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda beş zanlı gözaltına alınmıştı.

Zanlılar, 'suç örgütüne mensup olmak', 'mala zarar verme', 'örgüt çalışmaları çerçevesinde silahla tehdit' suçlarından sevk edildikleri hakimlik tarafından tutuklanmıştı.

Dilan Polat ve Engin Polat ile Sezgin Polat, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Vergi Usul Kanunu, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi ile futbol ve diğer spor maçlarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi kanunlarına muhalefet' suçlarından yürütülen tahkikat çerçevesinde tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)