PKK yandaşlarının AİHM binası baskınına Ömer Çelik'ten yorum

Terör örgütü PKK ile iltisaklı bir grup, Fransa'nın Strazburg kentindeki AİHM binasına zorla girerek örgüt propagandası yapmaya çalıştı. Olayı yorumlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu durum, ilgili ülkedeki güvenlik birimlerinin zaafiyetini ve ciddiyetsizliğini gösteriyor. Teröre hoşgörü gösterilmesinin sonucu budur. Avrupalı müttefiklerimiz, bu tabloya müdahale etmeli." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 04.08.2023, 19:57 Hakan Öksüz
PKK yandaşlarının AİHM binası baskınına Ömer Çelik'ten yorum

Fransa'nın Strazburg kentinde yer alan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasında yaşanan olaylar, dünya basınında yankı uyandırdı. Terör örgütü PKK ile iltisaklı oldukları belirlenen bazı kişiler, AİHM binasına zorla girdi ve PKK propagandası yapma girişiminde bulundu.

"Zaafiyet ve ciddiyetsizlik"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, söz konusu hadise hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Bunun trajik bir olay olduğunu kaydeden AK Parti Sözcüsü Çelik, "Terör örgütü ile iltisaklı kişiler, bu cüretkarlığı gösterebiliyor. Bu durum, ilgili ülkedeki güvenlik birimlerinin zaafiyetini ve ciddiyetsizliğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.  

"Teröre hoşgörü gösterilmesinin sonucu budur"

Söz konusu olayın "münferit bir vaka" olarak değerlendirilemeyeceğinden bahseden Çelik, "Bu olay, teröre hoşgörü gösterilmesinin sonucudur. İlgili ülkelerin otoriteleri, ciddiyetsiz tutumu bırakmalı ve acilen bu tabloya müdahale etmeli. Avrupalı müttefiklerimiz, PKK'ya zemin sağlayan bataklığı kurutmalı. Avrupalı ortaklarımızın, terörle mücadeledeki performansı zayıflıyor." değerlendirmelerinde bulundu.

Yorumlar (0)