PKK'ya ağır darbe: Bakan Yerlikaya 3 kritik ismin öldürüldüğünü duyurdu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i gri kategoride olmak üzere toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

GÜNDEM 18.09.2023, 09:25 Şeyda Gül
PKK'ya ağır darbe: Bakan Yerlikaya 3 kritik ismin öldürüldüğünü duyurdu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonu hakkında bilgi verdi. Bakan Yerlikaya, açıklamasında operasyon kapsamında 1'i kırmızı, 1'i turuncu ve 1'i de gri kategoride olmak üzere 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

İHA ve J-SİHA'larla ortaklaşa operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ve Havacılık Dairesi Başkanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Diyarbakır Kulp İlçesi ağaçlık alanda 4 terörist tespit edildi. Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğinde JÖH ve PÖH unsurları, ATAK helikopterleri ile EGM İHA ve J-SİHA'ların katılımıyla ortaklaşa operasyon düzenlendiği bilgisini paylaşan Bakan Yerlikaya, 4 teröristin bu operasyonlar neticesinde öldürüldüğünü söyledi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin bilgilerini paylaşan Bakan Yerlikaya’nın kullandığı ifadeler şu şekilde;

“Bölücü terör örgütünün sözde- Orta Saha ve Amed Eyalet Sorumlusu olarak faaliyet gösteren, Bakanlığımızca Terörden Arananlar KIRMIZI Kategori'de aranma kaydı bulunan Axin Muş kod adlı Hülya Demirer;

Bölücü terör örgütünün sözde Lice Ferhat Gücü Sorumlusu olarak faaliyet gösteren, Terörden Arananlar TURUNCU Kategori'de aranma kaydı bulunan Rohat Pasur kod adlı Cihat Ay ile

Terörden Arananlar Listesi GRİ Kategori'de aranma kaydı bulunan Demhat kod adlı Çetin Temel DEMHAT isimli örgüt mensupları oldukları tespit edildi. Diğer teröristin kimlik tespiti çalışması devam etmektedir.”

Yorumlar (0)