Pakistan Başbakanı, 15 Temmuz mesajı yayınladı 

Pakistan Başbakanı İmran Han, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde birlik ve beraberlik içeren bir mesaj yayınladı. 

GÜNDEM 15.07.2021, 07:50 15.07.2021, 11:18
Pakistan Başbakanı, 15 Temmuz mesajı yayınladı 

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümünde Pakistan Başbakanı İmran Han, Türkiye’yi yalnız bırakmadı. Türk halkının darbe gecesinde gösterdiği kahramanlığı öven ve birlik-beraberlik mesajı veren Han, mesajını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdi. “Pakistan, Türkiye’yi baltalamak isteyenlere karşı tek yürektir” 

İmran Han’ın mesajı şu şekildeydi: “Pakistan halkı, Türkiye’nin refahını, ilerlemesini ve demokrasisini baltalamak isteyenlere karşı daima tek yürek ve tek sestir. 15 Temmuz 2016’da hedef gösterilen Türk halkının en ayırt edici özelliği kahramanlığı ve direncidir. Pakistan halkı da şehitleri onurlandırmak ve onların ailelerine destek vermek amacıyla Türk halkına kardeşçe katılmıştır. Türkiye ve Pakistan arasındaki kardeşlik ve tarihi ilişkiler eşsizdir ve zamanın sınavına daima karşı koymuştur.” Türk halkına selamlarını iletti 

İmran Han: “Pakistan halkı, Türk halkına ve hükümetine refah ve barış arayışında güçlü destek vermiştir ve bundan sonra da verecektir. Ortak hedeflere ulaşılması yolunda Türkiye’nin yanında olmaya devam edeceğiz. En iyi dileklerimiz ve dualarımız Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye ile birliktedir.” 

Yorumlar (0)
26
açık