Operasyon başlatıldı: 12 terörist etkisiz...

Irak'ın kuzeyindeki Haftanin'de bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlerin havan saldırısının ardından başlatılan operasyonda 12 terörist etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 25.04.2020, 12:23 25.04.2020, 13:00
Operasyon başlatıldı: 12 terörist etkisiz...

MSB (Millî Savunma Bakanlığı), Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlerin havan saldırısının ardından başlatılan operasyonda, 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından havanla yapılan taciz atışında bir askerin şehit olduğu, biri ağır 3 askerin de yaralandığı kaydedildi.

12 terörist etkisiz hale getirildi

Bölgede tespit edilen hedeflerin derhal Hava Kuvvetleri unsurları tarafından ve ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildiği vurgulanan açıklamada, hedeflerin tahrip edildiği ve bölücü terör örgütü PKK mensubu 12 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz."

Yorumlar (0)
16
açık