Ömer Çelik'ten Reuters'ın haberine yorum: Zamanlaması manidar!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ailesini hedef gösteren Reuters haberini yorumladı. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde onaylanan raporda FETÖ'den "sosyal bir hareket" olarak bahsedilmesinin son derece yanlış olduğunu vurgulayan Çelik, "Böyle bir sosyal hareket mevcut değil. Onlar terör örgütü." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 27.06.2023, 19:45 Hakan Öksüz
Ömer Çelik'ten Reuters'ın haberine yorum: Zamanlaması manidar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da adının geçtiği bir yolsuzluk şikayetinin ABD'li ve İsveçli savcIlar tarafından incelendiğini iddia eden Reuters'ın haberi tepki çekti. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Reuters haber ajansının söz konusu haberiyle ilgili açıklamalar yaptı. Bu tür provokasyonların ne zaman, hangi siyasi arka planla yapıldığı konusunda tecrübeli olduklarını vurgulayan Çelik, "Cumhurbaşkanımıza, onun ailesine ve AK Parti'ye bu tarz saldırılar yaparak kabinemizin görüş değişikliğine gideceği yanılgısı içindeler. NATO Zirvesi'nde önce İsveç kaynaklı bir ajansın kara propagandasıyla karşı karşıya kaldık." dedi.

Avrupa Konseyi tarafından onaylanan rapor

Karanlık propagandalara karşı mücadele etmeyi sürdüreceklerine vurgu yapan Ömer Çelik, AK Parti'nin il başkanlığı tarafından Yüreğir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) onaylanan rapora da değindi.

"Gülen hareketi diye sosyal bir hareket mevcut değil"

Türkiye'nin darbecilere yönelik mücadelesinin karalanmaya çalışıldığını kaydeden AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Demokrasiyi yok etmek için darbeye kalkışan bir grubu, 'sosyal bir yapıymış gibi' göstermeye kalkıyorlar. Bu ya şuursuzluk ya kötü niyet. Başka açıklaması yok. 'Gülen hareketi' diye sosyal bir hareket mevcut değil. Onlar, Fetullahçı Terör Örgütü. PKK, DEAŞ ve YPG ile aynı muameleyi hak ediyorlar." vurgusunu yaptı.

Yorumlar (0)