Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan'ı anlattı

Cezaevinde yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle tahliye edilen sosyal medya fenomeni Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan'ı anlattı. İşte "Onunla çok kalmak istemedik. Sürekli savaş modundaydı ve ölüm korkusu vardı." diyen Nihal Candan'ın açıklamaları...

GÜNDEM 14.05.2024, 10:48 14.05.2024, 11:04 Hakan Öksüz
Nihal Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan'ı anlattı

Kara para aklama suçu nedeniyle Kasım 2023'te tutuklanan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler, gündemden düşmek bilmiyor. Yememe hastalığına yakalandığı için 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan, tahliyesinin ardından bir YouTube programına konuk oldu.

Kardeşi ile birlikte cezaevinde geçirdiği günleri anlatan Nihal Candan'ın, "yüksek karlı gizli fon" davasında tutuklu yargılanan eski banka şube müdürü Seçil Erzan ile ilgili sözleri dikkat çekti.

"Onunla çok kalmak istemedik"

Seçil Erzan'ın kendilerinden 7 ay önce cezaevine girdiğini hatırlatan Nihal Candan, "Onunla çok fazla kalmak ve konuşmak istemiyordum. Sürekli savaş modunda olan, ölüm korkusu yaşayan panik halindeki birisi olarak gördük onu. Kardeşim ile bana kötü geleceğini düşündüm." dedi.

"Biz bazen eğlenirken o sürekli bir şeylere çalışıyordu"

Cezaevinde vakit geçirmek için dizi izlediklerini, o anlarda hapiste olduklarını unuttuklarını kaydeden Candan, "Seçil Erzan ise asla öyle değildi. Hep bir şeylere çalışması gerekiyor gibiydi. Her gün A4 kâğıdının sesiyle uyanmak iyi değildi. Onun masum olduğu düşüncesindeyim. Olsa olsa bir şeylerin üstünü örtmek için hata yapmıştır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Bahar Candan

"Seçil Erzan, iki deli ile uğraşıyordu"

Seçil Erzan'ın, kendileriyle aynı koğuşta kaldığı için mutlu olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan Nihal Candan, "İki deli ile uğraşıyordu, onun işi daha zordu. Deli derken tabi biz cezaevindeymişiz gibi davranmıyorduk orada. Kendimizi oyalamak için saç, cilt bakımı ve kilo gibi şeylerden konuşuyorduk." diye konuştu.

Yorumlar (0)