"Neslican Tay'ın adı Rize'de yaşatılsın"

Gazeteci İsmail Saymaz, kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan ve 21 Eylül günü hayatını kaybeden Neslican Tay hakkında bir paylaşımda bulundu.

GÜNDEM 03.10.2019, 13:49 03.10.2019, 16:40
"Neslican Tay'ın adı Rize'de yaşatılsın"

Gazeteci İsmail Saymaz, dördüncü kez kansere yakalanan ve 21 Eylül günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Neslican Tay hakkında Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Saymaz, yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"Rize Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Nurten Çemberci, kanserden ötürü hayatını kaybeden Neslican Tay’ın adının şehirde bir sokak, park veya sosyal alana verilmesini önerdi."

 Bacağındaki tümör nedeniyle bacağı kesilen ve üç defa yakalandığı kanseri yenen Neslican Tay, iyimserliği ve güçlü duruşuyla sosyal medyada gündeme oturmuştu.

"Savaşarak kaybedeceğim"

Dördüncü kez kansere yakalanan 21 yaşındaki Neslican Tay, 15 Eylül Cumartesi günü Medipol Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmıştı. "Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim" diyen Neslican, dün akşam 21.20'de hayata gözlerini yumdu. 

Neslican'ın ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Neslican Tay kızımız 6 Eylül 2019 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümöre bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastanemize müracaat etmişti. Durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alınmıştı. Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz." ifadeleri kullanılmıştı.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu