NATO'nun liderleri toplanıyor: Erdoğan ABD'de!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'nin yapılacağı ABD'nin başkenti Washington'a gitti. Erdoğan, mevkidaşları ile yapacağı ikili görüşmelerde önemli konuları masaya getirecek.

GÜNDEM 09.07.2024, 22:50 09.07.2024, 23:01 Hakan Öksüz
NATO'nun liderleri toplanıyor: Erdoğan ABD'de!

NATO Liderler Zirvesi kapsamında ABD'nin başkenti Washington'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal tarafından karşılandı. Andrews Askeri Hava Üssü'ne inen Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'a çiçek takdim edildi.

Gazze'deki İsrail saldırıları ve ateşkes arayışları gündeme gelecek

NATO Liderler Zirvesi kapsamında pek çok devlet başkanı ile ikili görüşmeler yapacak Erdoğan, 4 önemli meseleyi gündeme taşıyacak. Erdoğan'ın masaya getireceği konulardan ilki, Gazze Şeridi'nde süren İsrail saldırıları olacak. 

"Ateşkes her an sağlanabilir"

İsrail'in katliamının durdurulması için NATO ülkelerinin daha çok rol üstlenmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ateşkes arayışlarını gündeme getirecek.

Erdoğan, Katar'ın başkenti Doha'da yapılan ateşkes görüşmeleri hakkında, "Daimi ateşkesin sağlanması için önemli adımlar atıldı. Gelen bilgilere göre ateşkes her an sağlanabilir." demişti.

Ukrayna'daki savaş ele alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mevkidaşları ile yapacağı görüşmelerde diğer önemli uluslararası meseleleri de gündeme taşıyacak. Ukrayna-Rusya savaşı, Karadeniz Tahıl Yolu ve Ukrayna'nın NATO'ya üyeliği sürecinin gidişatı gibi konular da ele alınacak.

Yorumlar (0)