Namaz ile alay eden hadsiz özel güvenlik görevlisi tutuklandı

Sosyal medyada yayımladığı videoyla büyük tepki toplayan özel güvenlik görevlisi, namazla dalga geçmesi nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÜNDEM 09.07.2023, 17:41 10.07.2023, 16:46 Şeyda Gül
Namaz ile alay eden hadsiz özel güvenlik görevlisi tutuklandı

Özel güvenlik görevlisi olduğu görülen bir şahıs, kamuoyunun gündemine oturan bir video yayımlamıştı. Sosyal medyadaki paylaşımında namaz kılıyormuş gibi yapıp dini değerlerle dalga geçen şahıs, ilk olarak tekbirde "Atatürk'ü Ekber" deyip Andımız'ı da sure gibi değiştirerek okumuştu. Bu anları kayıt altına alarak paylaşan şahsa, tepki üstüne tepki yağdı.

Savcılık harekete geçti

Görüntülerin tepki çekmesi üzerine düğmeye basan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek şahsın kimliğini belirledi. Yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılarak gözaltına alınan D.Y.'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Tutuklandı

Sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından adliyeye götürülen şüpheli D.Y., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararıyla bugün tutuklandı. D.Y.’nin hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan işlem yapıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)