Muharrem İnce'ye kumpas soruşturmasında yeni gelişme

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin seçimden çekilmesi için sosyal medyadan yapılan karalama kampanyasına ilişkin soruşturmanın iddianamesi kabul edildi. Yusuf Turan, Soner Hakkı Çoruh, Salim Faruk Kızılırmak, Ozan Özgür Doğru ve Mehmet Galoğlu'nun 9 yıla kadar hapsi istendi.

GÜNDEM 23.06.2023, 23:27 Hakan Öksüz
Muharrem İnce'ye kumpas soruşturmasında yeni gelişme

14 Mayıs'taki seçimlerden önce Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında sosyal medyada ortaya atılan iddialar, gündemde yankı uyandırmıştı. Muharrem İnce, hakkında yoğun karalama kampanyası nedeniyle seçime girmekten vazgeçmişti. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Muharrem İnce hakkında sosyal medyadan yapılan paylaşımlar üzerine soruşturma başlattı. Yusuf Turan, Soner Hakkı Çoruh, Salim Faruk Kızılırmak, Ozan Özgür Doğru ve Mehmet Galoğlu'nun hazırlanan iddianamede şüpheli olarak yer aldığını kaydedildi.

İddianame kabul edildi

Şüpheliler hakkında "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak" ile "özel hayata dair görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçlarından 9'ar yıla kadar hapis cezası istendi. Ankara 35. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul etti.

İddianamede, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından 10 Mayıs 2023'te yapılan Twitter paylaşımına yer verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Muharrem İnce hakkındaki iddialar üzerine resen soruşturma açtı.

Kuvvetli suç şüphesi

Seçim yarışına giren Muharrem İnce'yi zayıflatmak için FETÖ tarafından işlenmiş olabilecek kuvvetli suç şüphesinin tespit edildiği belirtildi. Buna ilişkin delil ve işaretlere ulaşıldığı kaydedildi. Muharrem İnce'nin yüzünün montajlandığı porno videoların sosyal medyadan paylaşıldığı ifade edildi. 

Sahte dekont iddiaları ile ilgili başka bir soruşturma yürütülüyor

FETÖ ile bağlantılı sosyal medya hesaplarının, Muharrem İnce ile ilgili karalama kampanyasını belirli merkezlerden yönettiği, İnce'ye toplu şekilde hakaret edildiği kaydedildi. Muharrem İnce hakkındaki sahte dekont iddialarına ilişkin başka bir soruşturmanın yürütüldüğü hatırlatıldı.

Yorumlar (0)