Muharrem İnce: Kanıtlasınlar, Taksim'de kendimi yakarım!

Beştepe'de giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizlice görüşen ismin Muharrem İnce olduğu iddia edildi. Muharrem İnce, "Bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım" dedi.

GÜNDEM 23.11.2019, 01:43 Hakan Öksüz
Muharrem İnce: Kanıtlasınlar, Taksim'de kendimi yakarım!

CHP'li bir ismin Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddiası gündmeme bomba gibi düşmüştü.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, gece saatlerinde Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ismin Muharrem İnce olduğunu öne sürdü.

Programda mesaj gönderdi

Konuya ilişkin CNN TÜRK'teki "Gündem Özel" programında Barış Yarkadaş'a mesaj gönderen İnce, "Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım" ifadelerini kullandı.

"Tahminlerimde yanılmadım"

İnce daha sonra ise Twitter hesabından çok sert açıklamalar yaptı.

İnce'nin mesajları şu şekilde:

"Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim. Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım."

"Bu şerefsiz kalemşör..."

İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız. Bu iş elbette sadece yargıyla sınırlı kalmayacaktır. Siyaseten bu operasyonun parçası olan ve Cumhurbaşkanlığı seçim akşamından bu yana şahsıma yönelik kampanya yürütenlerle de hesaplaşmamız kamuoyunun huzurunda devam edecektir."

"CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez"

"Şundan herkes emin olsun ki kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Ben kendimin ne olduğunu biliyorum. Madem ismimi ortaya attınız elinizdeki belgeleri de tüm Türkiye ile paylaşmanızı bekliyorum. Bu konu artık benim için siyasi bir konu olmanın çok ötesine geçmiş bulunmaktadır. CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir."

Yorumlar (0)
az bulutlu