Muğla'daki orman yangını kontrol altında: 169 hektarlık alan etkilendi

Muğla'da Milas-Bodrum Havalimanına giden yoldaki ormanlık alanda çıkan yangın, kontrol altına alındı. 169 hektarlık alanın yangından etkilendiği kaydedildi. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı belirtildi.

GÜNDEM 14.07.2023, 22:56 14.07.2023, 23:10 Hakan Öksüz
Muğla'daki orman yangını kontrol altında: 169 hektarlık alan etkilendi

Milas-Bodrum Havalimanı kavşağındaki ormanlık alanda sebebi henüz bilinmeyen bir yangın başladı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, yangın bölgesine 9 uçak ve helikopterin yanı sıra 53 arazöz, 4 dozer ve çok sayıda su tankeri gönderdi. 900 personel ise karadan müdahale gerçekleştirdi.

Kemikler Mahallesi'ndeki yaşlı vatandaşlar tahliye edildi

Jandarma ve Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiyesini yanı sıra orman yangın gönüllüleri, emniyet ekipleri ile TOMA araçları da çalışmalara katıldı. Gece görüşlü helikopterlerin de kullanıldığı çalışmaları yerinde takip eden Muğla Valisi Orhan Tavlı, Kemikler Mahallesi'nde ikamet eden yaşlı vatandaşların tedbir amaçlı tahliye edildiğini vurguladı.

Bakan Yumaklı: "169 hektarlık alan yangından etkilendi"

Yangın Yönetim Merkezi'nde soruları yanıtlayan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangının kontrol altına alındığını bildirdi. 

30 dakika içinde 37 hektarlık alanın küle döndüğünü belirten Yumaklı, "Kemikler mevkisini öteye geçseydi blok ormanların yer aldığı alana sıçramış olacaktı. Bu ise yangının boyutunu korkutucu hale getirecekti. 169 hektarlık alan yangından etkilendi. Vatandaşlarımıza sesleniyorum. Yangın çıkartacak cam gibi malzemeleri ormana yaklaştırmayın. Yol kenarında başladı bugünkü yangın." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)