MSB'den "ABD" haberlerine yalanlama!

Sözde Türk ve Amerikalı yetkililere dayandırıldığı iddia edilerek Türkiye'nin Güvenli Bölge konusunda Amerika'nın her dediğini yaptığı yönündeki haberlere MSB'den tepki geldi.

GÜNDEM 15.08.2019, 19:30 Hülya İlgin
MSB'den "ABD" haberlerine yalanlama!

Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Güvenli Bölgeye yönelik olarak, ABD ile koordineli yürütülen faaliyetler MSB tarafından yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklanmaktadır. Bu kapsamda Türkiye'nin daha önce açıklanan ve halen geçerliliğini koruyan görüşlerinde herhangi bir değişiklik mevcut değildir" denildi.

MSB (Millî Savunma Bakanlığı), ABD (Amerika Birleşik Devletleri) ile koordineli tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye ilişkin, Türkiye'nin daha önce açıklanan ve halen geçerliliğini koruyan görüşlerinde herhangi bir değişiklik olmadığını vurguladı.

Millî Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile koordineli tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölgeye yönelik olarak son zamanlarda, bazı basın organlarında sözde "Türk ve Amerikalı yetkililere dayandırıldığı" iddia edilen haber ve yorumların gerçekle hiçbir ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

Millî Savunma Bakanlığının açıklamasında şöyle denildi:
"Güvenli Bölgeye yönelik olarak, Ameriak Birleşik Devletleri (ABD) ile koordineli yürütülen faaliyetler MSB (Millî Savunma Bakanlığı) tarafından yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklanmaktadır. Bu kapsamda Türkiye'nin daha önce açıklanan ve halen geçerliliğini koruyan görüşlerinde herhangi bir değişiklik mevcut değildir."

Yorumlar (0)
sisli