MSB açıkladı: İdlib'de şehit sayısı 6 oldu!

İdlib'de rejim unsurları tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucunda sabah saatlerinde 4 olarak açıklanan şehit sayısı 6'ya çıktı.

GÜNDEM 03.02.2020, 09:05 03.02.2020, 14:31
MSB açıkladı: İdlib'de şehit sayısı 6 oldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de çatışmaların engellenmesi amacıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlara, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen rejim unsurları tarafından topçu atışının yapıldığını duyurdu.

Bakanlık tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklamada, yoğun topçu atışı sonucunda 4 askerin şehit olduğu, biri ağır 9 askerin yaralandığı bildirilmişti. İlerleyen saatlerde yapılan açıklamada ise şehit sayısının 4'ten 6'ya yükseldiği ifade edildi.

5 asker, 1 sivil şehit var!

MSB'nin açıklamasında "İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza Rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir. Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu