MİT terör örgütlerine göz açtırmıyor! 50’ye yakın hedef vuruldu

MİT, Suriye'nin Aynularab, Kamışlı ve Amude bölgelerinde faaliyet gösteren PKK'ya ait tesisleri hedef alan operasyonda, toplamda 50'ye yakın hedefin başarıyla vurulduğunu duyurdu.

GÜNDEM 26.12.2023, 17:52 Buse Önder
MİT terör örgütlerine göz açtırmıyor! 50’ye yakın hedef vuruldu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK terör örgütüne yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirdi. MİT’in terör örgütü PKK'nın hareket kabiliyeti ve alt yapısını etkisiz hale getirmeyi amaçlayarak gerçekleştirdiği operasyonda, örgütün Suriye'deki tesislerinde kullandığı tüm malzemelerin üretildiği alanlar tespit edildi. Operasyon, saha ajanlarının koordineli çalışmasıyla planlandı ve uygulandı.

Sivilleri korumak için çaba sarf edildi

PKK'nın askeri, ekonomik ve lojistik tesisleri, Suriye'nin Kamışlı, Amude ve Ayn Al Arab bölgelerinde sivil faaliyet görünümü altında bulunuyor. Bu tesislere ait konum bilgileri, merkeze aktarıldı ve operasyon için düğmeye basıldı.

Operasyonun başlatılmasıyla birlikte, PKK'ya ait alt yapı tesisleri nokta atışlarıyla imha edilirken, operasyonun planlanmasında ve uygulanmasında sivil hassasiyetine büyük önem verildi. Güvenlik kaynakları, halkın zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterildiğini vurguladı.

Şehitlerin kanı yerde kalmıyor

Operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından güvenlik kaynakları, MİT'in icra ettiği operasyonların sınır güvenliğine yönelik tehditleri bertaraf etme, örgütün Türkiye'ye yönelik eylem kapasitesini azaltma ve operasyonel hedeflerini engelleme konusunda önemli katkılar sağladığı bilgisi paylaşıldı.

MİT, 12 şehidin kanının yerde kalmaması için Suriye ve Irak sahalarında gerçekleştirdiği operasyonlara etkin bir şekilde devam edileceğini aktardı.

Yorumlar (0)