MİT'ten nokta operasyon: Sözde sorumlu Suriye'de etkisiz hale getirildi

Suriye'nin kuzeyinde operasyon düzenleyen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın silahlı gençlik ve kadın yapılanmasının sözde sorumlularından Hicran İcuz'u, etkisiz hale getirdi.

GÜNDEM 19.08.2023, 10:33
MİT'ten nokta operasyon: Sözde sorumlu Suriye'de etkisiz hale getirildi

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de nokta operasyon gerçekleştirdi. PKK'nın silahlı sözde kadın sorumlusu Hicran İcuz etkisiz hale getirildi. 2016’da örgütün kırsal teşkilatına katılan İcuz, bu süreç içerisinde silahlı ve ideolojik eğitim aldı.

2018 yılı itibari ile Suriye’de faaliyetlerine devam eden kadın terörist, örgüt bünyesindeki silahlı eğitim ve eylem sorumlularındandı.

Suriye’de barınan terör örgütü mensupları arasında önemli bir konumu olan İcuz, özellikle örgütün silahlı gençlik ve kadın yapılanmalarında sorumlu görevinde faaliyetler yürüttü.

Saldırıların planlayıcı arasında yer alıyordu

Son dönemde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda ağır kayıplar alan ve bu operasyonlara karşı misilleme yapan örgütün silahlı yapılanması arasında bulunan İcuz, söz konusu saldırıların da planlayıcıları arasında yer alıyordu.

Silahlı eğitimler sorumlusuydu

Terörist İcuz, eylemsel ve silahlı faaliyetlerinin dışında örgüt tarafından zorunlu olarak askere götürülen Suriyeli çocuklar ve gençlere verilen silahlı eğitimin de sorumlusuydu.

Yorumlar (0)