MİT: PKK'nın sözde Ayn İsa eyaleti sorumlusu etkisiz

Barış Pınarı bölgesinde görevli Türk askerlerine yönelik sabotaj eylemlerini organize ettiği belirlenen "Mizgin Kobani" kod adlı Siham Mislih, MİT tarafından takibe alınmıştı. Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından biri olan Siham Mislih'in MİT operasyonu ile etkisiz hale getirildiği bildirildi.

GÜNDEM 05.12.2022, 10:07 Hakan Öksüz
MİT: PKK'nın sözde Ayn İsa eyaleti sorumlusu etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonlarla bölgedeki terör varlığını temizliyor. Son olarak başlatılan Pençe-Kılıç Hava Harekatı ile terör inlerini vuran TSK, Barış Pınarı bölgesinde de güvenliği sağlıyor. TSK ile koordineli çalışan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), bölgede nokta operasyonlar düzenleyerek terör örgütü PKK/YPG'nin sözde üst düzey sorumlularını etkisiz hale getiriyor.

"Mizgin Kobani" kod adlı Siham Mislih etkisiz

Edinilen son bilgilere göre Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı tarafından Suriye'nin kuzey bölgelerinde yürütülen operasyonda terör örgütünün sözde üst düzey sorumlularından biri etkisiz hale getirildi. Örgütün sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından biri olan sorumlularından "Mizgin Kobani" kod adlı Siham Mislih'in etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

TSK'ya yönelik sabotaj eylemlerini organize etmiş

Daha önce çeşitli sabotaj eylemlerinde aktif görev alan Siham Mislih'in, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Türk kuvvetlerine yönelik saldırıları organize ettiği kaydedildi. Yapılan takibin sonucunda Mislih'i köşeye sıkıştıran MİT, örgütün sözde Ayn İsa eyaleti sorumlularından biri olan teröristi etkisiz hale getirdi.

Yorumlar (0)