MİT duyurdu: Suriye’de Türk bayrağına saldıran yakalandı! Azmettiricilerin ismini verdi

Güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada, Suriye’nin El Bab kentinde Türk bayrağına yönelik yapılan saldırıyı gerçekleştiren kişinin yakalandığı ifade edildi. Saldırganın ifadesinde kendisini azmettiren akrabalarının adını verdi belirtilen açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en büyük değerlerinden olan Türk bayrağına karşı yapılan saygısızlık asla affedilmeyecektir” denildi.

GÜNDEM 05.07.2024, 19:31 05.07.2024, 19:56 Şeyda Gül
MİT duyurdu: Suriye’de Türk bayrağına saldıran yakalandı! Azmettiricilerin ismini verdi

Kayseri’de 30 Haziran gecesi istismar gerginliği yaşanmıştı. Diğer illere sıçrayan olayların ardından da Suriye’nin kuzeyinde Türk plakalı araçlar hedef haline gelirken, Türk bayrağı yakıldı. Ankara tarafından yakından takip edilen olayları gerçekleştirenlerin belirlenmesi için MİT devreye girdi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Suriye’nin kuzeyindeki El Bab şehrinde Türk bayrağına yönelik saldırıyı gerçekleştiren saldırganın yakalandığı ifade edildi.

Suçunu itiraf etti

Saldırganın 2007 doğumlu olduğu belirlendiği ifade edilen açıklamada, saldırganın ifadesinde suçunu itiraf ettiği bilgisine yer verildi. “Türk bayrağına saldırdım çok pişmanım” dediği öğrenilen saldırganın, Türk halkından özür dilediği kaydedildi. Saldırgan kendisini azmettiren akrabalarının da adını verdi.

Provokatif eyleme izin verilmeyecek                            

Suriye’nin kuzeyinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağladığı güvenli koridorda düzeni bozmak isteyen hiçbir provokatif eyleme izin verilmeyeceği kaydedilen açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en büyük değerlerinden olan Türk bayrağına karşı yapılan saygısızlık asla affedilmeyeceği vurgulandı. Türk bayrağına zarar veren her kim olursa olsun cezasını eninde sonunda çekeceği belirtilen açıklamada, “Milli İstihbarat Teşkilatı, yarına bırakır ama Türk bayrağına el sürenlerin asla yanına bırakmaz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)