Minikler ‘Gazze’yi andı

Tokat'taki özel bir anaokulu ve ilkokulun düzenlediği mezuniyet töreninde, öğrenciler Gazze'deki akranlarının karşılaştığı zorluklara dikkat çekti. Sahneye çıkan öğrenciler, ellerinde "Gazze'deki çocuklar bu yıl mezun olamadı" yazılı dövizler taşıyarak duygusal bir mesaj verdi. Bu hareketleriyle izleyicilerden büyük alkış aldılar.

GÜNDEM 30.05.2024, 14:29 30.05.2024, 17:48 Melina Ay
Minikler ‘Gazze’yi andı

Tokat'ta bulunan bir özel anaokulu ve ilkokulun mezuniyet töreninde, öğrenciler Gazze'deki akranlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek için anlamlı bir eylem gerçekleştirdi. Tören alanında ellerinde "Gazze'deki çocuklar bu yıl mezun olamadı" yazılı dövizlerle sahneye çıkan öğrenciler, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Mezuniyet töreni, öğrencilerin Gazze'deki akranlarının eğitim, öğretim ve yaşama haklarından mahrum bırakılmalarına karşı duyarlılığını ortaya koydu. Öğrenciler, Gazze'deki zor şartlara dikkat çekerek, tüm dünya çocuklarının eşit eğitim hakkına sahip olması gerektiğini vurguladı. İzleyiciler, öğrencilerin bu anlamlı hareketine ayakta alkışlarla destek verdi.

Mezuniyet töreninde yapılan bu anlamlı protesto, hem öğrencilerin hem de izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Öğrencilerin taşıdığı "Gazze bu yıl ilkokuldan mezun vermedi" yazılı dövizler, Gazze'deki çocukların eğitim hakkından mahrum bırakılmalarını ve yaşadıkları sıkıntıları gözler önüne serdi.

Yorumlar (0)