MHP'den Altın Portakal yorumu: "Gereken yanıtı alacaklar"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Antalya İl Kongresi'nde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Cumhur İttifakı olarak yerel seçimlerde uyum içinde hareket edeceklerini vurgulayan Yalçın, 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine değindi. Bakanlıkların desteklerini çekmesinin alkışlanacak bir hareket olduğunu vurgulayan Yalçın, "FETÖ'yü canlandırma uğraşı içinde olanlar, 30 Mart 2024'te gereken yanıtı sandıkta alacak." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 30.09.2023, 17:02 Hakan Öksüz
MHP'den Altın Portakal yorumu: "Gereken yanıtı alacaklar"

Partisinin Antalya İl Kongresi'nde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yerel seçimlere yönelik hazırlıklarının sürdüğünü söyledi. 

Mimar Sinan Kongresi'nde yapılan kongrede deprem bölgesinde yapılan çalışmalara değinen Yalçın, "11 ilde hasar meydana geldi. Bu illerde Cumhur İttifakı'nın belediye başkanı adayları görev başına gelsin ki gereken hizmet götürülsün. 30 büyükşehirde de muhalefet partilerinde olan belediyeler, Cumhur İttifakı'na geçmeli. Böylece gerekli hizmeti alabilirler." dedi.

"Cumhur İttifakı olarak yerel seçimlerde uyum içinde hareket edeceğiz"

MHP'nin büyük kongresinin 17 Mart 2024 tarihinde Ankara'da gerçekleştirileceğini vurgulayan Yalçın, "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin masaya oturup anlaşamayacağı mesele yok. 14 v3 28 Mayıs'taki ittifak uyumu, yerel seçimlerde de sağlanacaktır. Yerel seçimlerde de ittifak olarak uyum içinde hareket ederek başarıya ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptali

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "FETÖ propagandası içerikli bir belgesel, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından seçkiye dahil edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ve Gençlik ve Spor Bakanlığı bunun üzerine festivale verdikleri desteği geri çekti." dedi.

"CHP zihniyeti, FETÖ'nün propagandasına omuz verdi"

Sansür ile bölücü terör örgütlerini desteklemenin iki farklı şey olduğuna işaret eden MHP'li Yalçın, "Burada ise sansür yok. Bakanlıklar desteklerini çekti sadece. CHP zihniyeti, FETÖ'nün propagandasına omuz verdi. Kınıyoruz bu durumu. Bakanlıkların bu meseledeki duruşunu alkışlıyoruz. FETÖ'yü canlandırma uğraşı içinde olanlar, 30 Mart 2024'te gereken yanıtı sandıkta alacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)